Nowa II liga i niższe ligi polskie (zbiorczy) - Strona 137

Piłka nożna w Polsce: Ekstraklasa, 1 Liga, 2 Liga, Puchar Polski | Zawodnicy i kluby (Legia Warszawa, Lech Poznań, Wisła Kraków, ŁKS Łódź, Widzew Łódź) | Reprezentacja Polski | Polscy Kibice, Oprawa meczowa | Transfery, Wyniki, oraz inne wydarzenia związane z polską piłką nożną.
Awatar użytkownika
1234
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 4666
Rejestracja: 13 maja 2022, 8:50
Reputacja: 1725

Nowa II liga i niższe ligi polskie (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 1234 » 02 cze 2026, 18:41

cloner pisze:
02 cze 2026, 18:34
A ja zmienię kierunek w kraju, mnie z oczywistych względów bliższa jest śląska III liga. Sparta Katowice zmieniła sztab szkoleniowy, zajęli 3 miejsce i zarząd postanowił podziękowac Tomaszowi Wróblowi. Mimo że to beniaminek to chyba ambicje mieli większe i nadal mają, zatrudniony został ceniony w regionie Dariusz Klacza, który zrobił bardzo dobry wynik (4 miejsce) ze Skrą Częstochowa (bankrut absolutny), Klacza wcześniej trenował rezerwy Rakowa, wiadoma jaki system gry :P

Ciekaw jestem jakich piłkarzy latem zakontraktuje Sparta, chcą robić awans, więc będę śledził ich poczynania.



Jak kiedyś robiłem sobie przegląd niższych lig w Polsce to ta Sparta mnie zaciekawiła, a dla mnie to klub kompletnie anonimowy, drugą siłą i takim klubem z Katowic oprócz Gieksy był jednak Rozwój który mocno się stoczył odkąd opuścili swój stadion.

Awatar użytkownika
HMK
Toni Kroos
Posty: 12274
Rejestracja: 20 paź 2013, 20:03
Reputacja: 2417
Kibicuję: Real Madryt i Urugwaj
Lokalizacja: 159 KM OD CLONERA (xD)
Kontakt:

Nowa II liga i niższe ligi polskie (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: HMK » 02 cze 2026, 18:42

To zostając na południu. AKS Busko-Zdrój z mojego rodzinnego powiatu po 20 latach wraca do III Ligi. Rok temu na ten sam poziom weszła Sparta Kazimierza Wielka, gdzie aspiracje były chyba duże, ściągnięto nawet Macieja Sadlok, no ale wyszły jakieś problemy z kasą i szybko się większość zawodników zawinęła, a Sparta leci z ligi mając niesamowite 13 pkt.

Awatar użytkownika
Zygmunt-1
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 4359
Rejestracja: 22 sty 2023, 10:32
Reputacja: 1294
Kibicuję: od czasu do czasu

Nowa II liga i niższe ligi polskie (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Zygmunt-1 » 02 cze 2026, 18:54

No to krótki raport z lubuskiego - ciekawie będzie w samej końcówce tamtejszej IV ligi.

W miniony weekend Polonia Słubice pokonała na wyjeździe lidera z Bytomia Odrzańskiego 2:1. Gospodarze mocno narzekali na pracę sędziów, natomiast już kilka dni wcześniej krążyło info, że Odra może się podłożyć, bo Polonia to bezpośredni rywal Stilonu Gorzów w walce o barażowe miejsce, natomiast w Bytomiu Odrzańskim nie spodobało się zachowanie piłkarzy Stilonu po bezpośrednim meczu, który był niedawno rozgrywany (Stilon wówczas wygrał 1:0).

Zostały dwie kolejki, aktualnie:

1. Odra Bytom Odrzański 87 pkt
2. Stilon Gorzów 83 pkt
3. Polonia Słubice 82 pkt

Wicemistrz lubuskiej IV ligi zagra w barażu z drugim zespołem z Dolnego Śląska. Aktualnie jest to Lechia Dzierżoniów, która w ostatniej kolejce musi wygrać w Wałbrzychu, bo tracący jeden punkt Piast Żmigród dostanie 3 pkt z automatu (Błękitni Kościelec wycofali się po pierwszej rundzie).

Awatar użytkownika
1234
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 4666
Rejestracja: 13 maja 2022, 8:50
Reputacja: 1725

Nowa II liga i niższe ligi polskie (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 1234 » 03 cze 2026, 16:33

ŁKS Łomża - Górnik Polkowice



KSZO - Wikęd też jest transmisja, ale PPV, za 29,90 zł XD

Awatar użytkownika
Zygmunt-1
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 4359
Rejestracja: 22 sty 2023, 10:32
Reputacja: 1294
Kibicuję: od czasu do czasu

Nowa II liga i niższe ligi polskie (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Zygmunt-1 » 03 cze 2026, 18:17

Ładnie się rozbrykali tam :)


Awatar użytkownika
1234
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 4666
Rejestracja: 13 maja 2022, 8:50
Reputacja: 1725

Nowa II liga i niższe ligi polskie (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 1234 » 03 cze 2026, 19:06

Sandecja wyżej niż Slovan Bratysława :badziewie:

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Posty: 26042
Rejestracja: 30 gru 2006, 14:31
Reputacja: 6361

Nowa II liga i niższe ligi polskie (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 03 cze 2026, 19:45

A na jakiej podstawie taki ranking?

Awatar użytkownika
1234
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 4666
Rejestracja: 13 maja 2022, 8:50
Reputacja: 1725

Nowa II liga i niższe ligi polskie (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 1234 » 03 cze 2026, 19:46

To jest średnia frekwencja.

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Posty: 26042
Rejestracja: 30 gru 2006, 14:31
Reputacja: 6361

Nowa II liga i niższe ligi polskie (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 03 cze 2026, 20:02

Odstawimy poziomem te wszystkie śmieszne ligi, to tylko kwestia czasu.

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Posty: 26042
Rejestracja: 30 gru 2006, 14:31
Reputacja: 6361

Nowa II liga i niższe ligi polskie (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 03 cze 2026, 20:10

Ładną ekipę tam w Polkowicach zmontowali: Rymaniak, Starzyński, Ratajczak, Sobczak. Starzy wyjadacze z regionu.

Awatar użytkownika
FILIPPO828
Kluczowy Zawodnik
Kluczowy Zawodnik
Posty: 985
Rejestracja: 10 gru 2025, 18:30
Reputacja: 152
Kibicuję: Neutralny kibic
Lokalizacja: Grudziądz

Nowa II liga i niższe ligi polskie (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: FILIPPO828 » 03 cze 2026, 20:16

1234 pisze:
03 cze 2026, 19:46
To jest średnia frekwencja
Nie wiedziałem że w Belgradzie jest taka mała frekwencja. Crevena Zvezda zawsze kojarzyła mi się z piekłem, a Partizan tylko 6 tysięcy...

Awatar użytkownika
DDK
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 16918
Rejestracja: 09 sty 2012, 0:01
Reputacja: 5245
Kibicuję: Tylko WISŁA

Nowa II liga i niższe ligi polskie (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: DDK » 03 cze 2026, 20:57

Na crvene od lat chodzi po kilka tysięcy, tylko 2 razy w sezonie mieli 50k na derbach. Na partizanie jessfse gorzej bo mają podziały na trybunach i nawet jak jada na derby to mają osobne sektory gości.

Na Słowaxji w ogóle jest słaba frekwencja, chyba jedynie Slovan i Trnava trzymają poziom, ale tka żyją hokejem. Jak Slovan grał w Lm to jedynie stadion się zapełniał. Nawet na fecie ostatnio było 11k, ale co im się dziwić jak chyba 8 rok z rzędu mają mistrza.

Awatar użytkownika
Boromir
Shadow stalker
Posty: 26042
Rejestracja: 30 gru 2006, 14:31
Reputacja: 6361

Nowa II liga i niższe ligi polskie (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Boromir » 03 cze 2026, 22:10

KSZO - Resovia
Polkowice - Kleczew

Pierwsza para nawet taka atrakcyjna jak na ten etap rozgrywek.

Awatar użytkownika
matt_
Moderator
Moderator
Posty: 13920
Rejestracja: 04 sie 2016, 13:56
Reputacja: 3814

Nowa II liga i niższe ligi polskie (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: matt_ » 03 cze 2026, 22:12

Południe kraju nadal trzęsie polską piłką.

Awatar użytkownika
19B10
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 5312
Rejestracja: 12 paź 2018, 12:40
Reputacja: 1732
Kibicuję: WRE

Nowa II liga i niższe ligi polskie (zbiorczy)

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 19B10 » 03 cze 2026, 22:18

cloner pisze:
02 cze 2026, 16:21
W Nowym Sączu jeszcze na wyjeździe nie byłem, więc nie mam nic przeciwko ich awansowi, oby nie Grudziądz, dziura zabita dechami...
Pamiętny wyjazd, powódź taka, że w przerwie psy nas wyjebały z sektora, bo została ostatnia droga wyjazdowa z NS, a w nocy strumyk płynący nieopodal zalał płytę boiska.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Polska”