Amatorskie bieganie, spacery, obuwie sportowe - Strona 10

Dewiza tego działu to: 'Nie samą piłką człowiek żyje". Dyskusje na temat wszystkich dyscyplin sportowych, od ping-ponga poczynając, na curlingu kończąć.
Awatar użytkownika
Rezus
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 16139
Rejestracja: 11 wrz 2007, 13:52
Reputacja: 2834
Lokalizacja: Piekło

Amatorskie bieganie, spacery, obuwie sportowe

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Rezus » 15 maja 2026, 15:13

Spoiler:
Ja mam drugi tydzień pieprzonych zajęć, nazwę to ogólnie sportowych, z pracy. Cały w siniakach, ale jeszcze z rana na spokojnie pobiegłem o 5:45 heh. Teraz wykończony jestem jednak.

Awatar użytkownika
Rezus
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 16139
Rejestracja: 11 wrz 2007, 13:52
Reputacja: 2834
Lokalizacja: Piekło

Amatorskie bieganie, spacery, obuwie sportowe

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Rezus » 17 maja 2026, 10:01

Obrazek
Pozdrowienia z Amazonii.

Awatar użytkownika
Eyesmon
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 17000
Rejestracja: 26 lut 2009, 23:46
Reputacja: 4240
Kibicuję: AC Milan

Amatorskie bieganie, spacery, obuwie sportowe

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Eyesmon » 17 maja 2026, 10:36

W jakich butach tam biegasz i jakie czasy ?

Awatar użytkownika
Rezus
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 16139
Rejestracja: 11 wrz 2007, 13:52
Reputacja: 2834
Lokalizacja: Piekło

Amatorskie bieganie, spacery, obuwie sportowe

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Rezus » 17 maja 2026, 10:46

Spacer. ;)
Ostatnio zmieniony 17 maja 2026, 11:18 przez Rezus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Eyesmon
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 17000
Rejestracja: 26 lut 2009, 23:46
Reputacja: 4240
Kibicuję: AC Milan

Amatorskie bieganie, spacery, obuwie sportowe

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Eyesmon » 17 maja 2026, 10:48

Wiem mordo, ironicznie to bylo :)

Awatar użytkownika
Rezus
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 16139
Rejestracja: 11 wrz 2007, 13:52
Reputacja: 2834
Lokalizacja: Piekło

Amatorskie bieganie, spacery, obuwie sportowe

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Rezus » 17 maja 2026, 11:18

Też wiem, ale równie dobrze mogłem biegać i tam akurat zakończyć zakładaną ilość. :D Bo wiadomo, że ogranicza mnie zegarek i żadne spontany nie są możliwe. :wink:

Awatar użytkownika
Mr.Chris
Laureat Złotej Piłki
Laureat Złotej Piłki
Posty: 8111
Rejestracja: 18 sty 2022, 23:14
Reputacja: 1931
Kibicuję: Manchester United

Amatorskie bieganie, spacery, obuwie sportowe

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Mr.Chris » 30 maja 2026, 15:05

Właśnie wróciłem z biegania i sprawdziłem sobie ile już mam. Okazuje się, że kilka dni temu przebilem 1000km w tym roku. 1046km w chwili obecnej. To spacery na zewnątrz, chodzenie po bieżni (chód) i bieganie. Nie wliczane są chodzenie pod dachem (brak GPS) i nie włączałem licznika na pierdoły, czyli idąc do samochodu, do sklepu, etc. no chyba oczywiście, że to było częścią dłuższego spaceru, np. musiałem coś zanieść do samochodu, więc zrobiłem to po drodze.
Spoiler:

Awatar użytkownika
Rezus
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 16139
Rejestracja: 11 wrz 2007, 13:52
Reputacja: 2834
Lokalizacja: Piekło

Amatorskie bieganie, spacery, obuwie sportowe

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Rezus » 30 maja 2026, 15:23

Obrazek
A ja dzisiaj z rekordem #buty #pomagają :)

Awatar użytkownika
Ilka
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 14458
Rejestracja: 16 cze 2017, 17:37
Reputacja: 2695
Kibicuję: Widzew Barca MU Juve

Amatorskie bieganie, spacery, obuwie sportowe

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Ilka » 01 cze 2026, 22:50

Dzisiaj dojechały nogi i cała reszta i wyszedł całkiem przyjemny trening :) W tym roku chyba jeszcze tak dobrze mi się nie biegło.

Obrazek

Obrazek

Miało być 45 minut, ale musiałam zrobić te 30 sekund więcej żeby dobić do 7km, bo 6800 czy 900 by już tak ładnie nie wyglądało :)

Awatar użytkownika
1234
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 4673
Rejestracja: 13 maja 2022, 8:50
Reputacja: 1727

Amatorskie bieganie, spacery, obuwie sportowe

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 1234 » 02 cze 2026, 13:05

Ja postanowiłem, że za rok chcę przebiec maraton w tempie 5:40/km czyli cały dystans poniżej 4 godzin.

No cóż, pierwszy trening wyglądał tak. Jak wychodziłem to liczyłem że zrobię 5 km, w trakcie zredukowałem oczekiwania do 3 km, a i tego nie dałem rady :lol2: :lol2:

Obrazek

Jak na razie jestem wrakiem, ale wrócę tu za rok i pochwale się że zrobiłem ten maraton, wierzę w to :mrgreen:

Awatar użytkownika
emski
Kapitan
Kapitan
Posty: 2602
Rejestracja: 12 cze 2014, 21:30
Reputacja: 509

Amatorskie bieganie, spacery, obuwie sportowe

Post Wyświetl pojedynczy post autor: emski » 02 cze 2026, 13:16

Bieganie ma to do siebie, że w naprawdę szybkim tempie można poprawiać swoje wyniki, w szczególności na początku przygody/powrotu do sportu - tylko trzeba tłuc te kilometry. Przy w miarę regularnym trenowaniu wrócisz tu za miesiąc ze zrobioną piątką w tempie szybszym niż to powyżej.

Awatar użytkownika
1234
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 4673
Rejestracja: 13 maja 2022, 8:50
Reputacja: 1727

Amatorskie bieganie, spacery, obuwie sportowe

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 1234 » 02 cze 2026, 13:20

Wiem, dlatego to wrzuciłem mimo że poziom aktualnie żenujący, to po prostu chce sobie co jakiś czas pisać taki pamiętnik tu od zera do maratonu:)

Awatar użytkownika
Przema
Kapitan
Kapitan
Posty: 3771
Rejestracja: 10 lut 2008, 19:17
Reputacja: 898

Amatorskie bieganie, spacery, obuwie sportowe

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Przema » 02 cze 2026, 13:26

emski pisze:
02 cze 2026, 13:16
Bieganie ma to do siebie, że w naprawdę szybkim tempie można poprawiać swoje wyniki, w szczególności na początku przygody/powrotu do sportu - tylko trzeba tłuc te kilometry. Przy w miarę regularnym trenowaniu wrócisz tu za miesiąc ze zrobioną piątką w tempie szybszym niż to powyżej.
Tylko trzeba to robic z glowa. Lepiej walic kilometry powoli, w wolniejszym tempie zeby nogi przyzwyczajac niz tluc na czas i przy okazji zajechac sobie kolana czy co tam.
1234 pisze:
02 cze 2026, 13:20
Wiem, dlatego to wrzuciłem mimo że poziom aktualnie żenujący, to po prostu chce sobie co jakiś czas pisać taki pamiętnik tu od zera do maratonu:)
Ostatnio mnie naszlo podobne postanowienie. W domu sie robi powoli lzej i mozna zaczac korzystac z wiekszej aktywnosci. Odkopalem swojego garmina i okazalo sie, ze ostatni raz bylem biegac w maju...2025. Waga tez sie zrobila niepokojaca, ale nie jakos tragicznie. W kazdym razie postanowienia sa dwa: polmaraton w Szczecinie zejsc ponizej 1:45 i w pazdzierniku maraton zakrecic sie w okolicach 3h 50 min. To drugie bedzie trudne do zrealizowania bo czasu duzo nie ma, a swoje trzeba przebiec. Dodatkowo problemem jest to ze chodze biegac okolo 21 wiec robic 30 km przebiezki po lesie o tej porze bedzie trudno a to stanowilo moj fundament do robienia zyciowek. Trzeba bedzie sie przestawic na wieksza liczbe treningow w postaci klasycznych podbiegow - nienawidze takich treningow gdzie zamiast swobodnego beigania nawet w trudnym terenie trzeba sie sprezac odcinkowo na tempo czy co tam, zabiera mi to caly fun, ale chyba nie bedzie innego wyjscia.

W kazdym razie jesli chcesz sie wziac na to za powaznie, to sobie pobiegaj po rownym terenie tak zeby swobodnie biegac te 10 km, a potem, jesli dobrze kojarze jesli jestes z prawego brzegu, to buty trekkingowe i wio do puszczy. Chwila moment i zlapiesz forme i tempo :)

W kazdym razie po roku sie zebralem i 7km po gorkach na Warszewie dalem rade przebiec truchtem - bez patrzenia na tempo bylo ok.6min/km,wczoraj juz 5:30 - pod polmaraton jestem dobrej mysli choc do zyciowki sie nie zblize pewnie.
Ostatnio zmieniony 02 cze 2026, 13:31 przez Przema, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
19B10
Gwiazda
Gwiazda
Posty: 5312
Rejestracja: 12 paź 2018, 12:40
Reputacja: 1732
Kibicuję: WRE

Amatorskie bieganie, spacery, obuwie sportowe

Post Wyświetl pojedynczy post autor: 19B10 » 02 cze 2026, 13:31

Ja mogę tylko napisać, że w maju zrobiłem 384 735 kroków i 6 stów na rowerze. Mam nadzieję, że pogoda pozwoli zrobić tysiąc w czerwcu. Wtedy oczywiście o kroki będzie trudniej, ale cel to robić minimum 6 000 dziennie ;)

Awatar użytkownika
Enjo
Legenda Futbolu
Legenda Futbolu
Posty: 18468
Rejestracja: 26 lip 2007, 19:03
Reputacja: 2211
Kibicuję: AC Milan

Amatorskie bieganie, spacery, obuwie sportowe

Post Wyświetl pojedynczy post autor: Enjo » 02 cze 2026, 13:41

1234 pisze:
02 cze 2026, 13:05
No cóż, pierwszy trening wyglądał tak. Jak wychodziłem to liczyłem że zrobię 5 km, w trakcie zredukowałem oczekiwania do 3 km, a i tego nie dałem rady
zacznij od marszobiegow i od razu usystematyzujesz swoj trening, a im dalej w las, jak pisal Emski - bedzie sie robil progres, a przy regularnym trenowaniu bardzo szybki progres.


ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne sporty”